2x Granulované seno 10 kg

Kód tovaru: 186
Hmotnosť: 5 kg

ČASOVO OBMEDZENÁ AKCIA

Přírodní objemové krmivo. Baleno po 10 kg v pytlích. Je vhodné jako doplňkové krmivo pro drůbež, ale i koně se zdravotními potížemi (dýchací potíže, špatný chrup), dále pro králíky a drobné hlodavce. Úplný popis
Nie je na sklade

Chcem strážiť dostupnosť

13,10 €
9,49 €

Ďalšie varianty produktu

Granulované seno 20 kg

Seno je vhodné ako doplnkové krmivo pre vašu hydinu, kone so zdravotnými problémami (dýchacie ťažkosti, zlý chrup), ďalej pre králiky a drobné hlodavce.

Granule sa vyrába z kvalitných objemových krmív sena a semenotravních porastov a sú bez akýchkoľvek prísad. Krmivo vo forme granúl má výhodu pre skladovanie v menšom objeme, je tepelne upravené a v čistej forme má neobmedzenú zachovanú kvalitu a zloženie živín. Pri výrobe dochádza k takzvanej extrúzii, teda k tepelnej úprave krmiva. Jedná sa o šetrný spôsob spracovania.

Výhody sena v granulách

  • nízky obsah prachových častíc
  • zníženie nežiaduceho výskytu mikroorganizmov v krmive
  • zvýšená doba skladovateľnosti krmiva

shocked rabbit GIF


využitie sena

  • ako krmivo, predovšetkým v zime, kedy nie je čerstvá tráva k dispozícii

klady granúl

  • ušákům moc chutia
  • jednoduché pri podávaní
  • králiky po nich rastú rýchlejšie
  • samice po nich skôr otehotnejú

Prečo kŕmiť senom?

V zime, kedy nie je možnosť ísť na čerstvú trávu alebo žihľavy vám iste príde vhod. Najdôležitejšie potravou králikov chovaných doma je seno. To obsahuje dostatok vlákniny, ktorá je veľmi dôležitá pre správnu peristaltiku čriev. Prežúvania sena taky napomáha pravidelnému obrusovanie zubov.

Povedať, že jediný správny spôsob kŕmenia, je neobmedzený prístup k senu, je hlúposť. Rovnako tvrdenie, že priemernému koni stačí k zdraviu 6 kg sena za deň. Pastva alebo seno sú pre kone tou najprirodzenejšou stravou a mali by tvoriť základ kŕmnej dávky každého koňa. Tak ako je seno dôležité pre kone, je rovnako dôležité aj pre králiky.

Kŕmny návod a použitie

Pred kŕmením koňa doporučujeme namočiť do teplej vody v pomere 1: 2 (tj. 0,5l vody na 1l sena). Pri kŕmení králikovi nie je nutné seno namáček, rovno im ho sušené vkladajte do králikárne.
Ak senom kŕmite svoje ušiaky, iste vám prídu vhod aj jasličky na seno . Predávame vo variante s horným alebo bočným plnením.


Novinky a akcie zasielame zdarma

Postup ako prípadne zrušiť odber noviniek nájdete v každom zaslanom e-mailu.