Košík 0,00 €

 

 

Stojany a dna na zostavenie včelích úľov

Zabezpečiť úľ pred nájazdmi maškrtných votrelcov, pred škodcami a ničivými parazitmi nie je pre chovateľov drobných včielok nič ľahké. Napriek tomu by sme sa vždy nad touto otázkou mali starostlivo zamyslieť a nikdy nepodceňovať situáciu. Ľahostajnosť k tejto hrozbe by sa nemusela chovateľom vyplatiť.

Osvedčenú a rokmi preverenú ochranu poskytne vášmu včelstvu napríklad kvalitne spracované drevené dno včelieho úľa. Vo väčšine prípadoch ide o dostatočne vyschnuté jedľové drevo, ktoré by vždy malo obsahovať pletivové zasieťovanie, ktorý zabezpečí úľ pred škodcami číhajúcimi skryto v zelenej tráve, navyše spĺňa funkciu preventívnu, kedy na jeho ploche uviazne väčšina včelieho spadu, čím včelári včielkam ponúknu možnosť ohodnotiť stav a celkovú kondíciu ich včelstva.
Akousi čerešničkou na torte bývajú úľové stojany a podstavce, ktoré poskytnú celému úľu dostatočnú izoláciu pred nočným chladom či ranným vlhkom. Vyberať možno samozrejme z mnohých materiálov, rozmerov a iste aj dizajnovom prevedení.

Expedujem hneď

Varroadno úľa drevenej zasieťovanej 39x24

Dřevěné Varroadno nástavkového úlu s rámkovou mírou 39x24, zasíťované, s výsuvným šupletem.39,16 €

Dno úľa drevené zasieťované

Drevené zasieťované dno na zostavenie nadstavcového včelieho úľa.30,56 €

Expedujem hneď

Podstavec pod včelí úľ

Plastový stojan pod sestavu jednoho včelího úlu.36,71 €

Novinky a akcie zasielame zdarma

Postup ako prípadne zrušiť odber noviniek nájdete v každom zaslanom e-mailu.