Košík 0,00 €

 

 

Kompletné zostavy včelích úľov

Kvalitný včelí úľ je základom každého zdravo sa rozrastajúceho včelstva, ktoré z počiatku číta iba pár stoviek, avšak následne sa môže rozrásť až na niekoľko tisíchlavé spoločenstvo včelích robotníc.
Či sa jedná o stavbu drevenú, slamenú, prípadne plastovú, vždy by sme kvalitu zvoleného materiálu mali prispôsobiť vybranému stanovišti meniacemu sa v závislosti na ročnej dobe.

Medzi najpraktickejšie včelie úle radíme tie viacnadstavkové. Tu v zásade ide o prevažne drevené tenkostenné úle, zložené z dvoch a viacerých rôzne hlbokých nástavcov. Vďaka svojej rozoberateľnosi sú ľahko prístupné jednotlivé úľové poschodia, a teda sa pravidelná kontrola voskových stavieb rovnako tak zdravotnej kondície samotného včelstva stáva hračkou.
Medzi najznámejší a tiež najrozšírenejší radíme úľ Langstrotov. Úľ sa rovnako ako klasický nástavkový úľ skladá z úľového dna, niekoľkých nadstavcov s funkciou medníka a plodiska podľa zvolenej hĺbky a uloženia, a v poslednej rade z veka, zvyčajne opatreného plechovou vrstvou k bezpečnému uzavretiu celého úľa.

Expedujem hneď

Včelí úľ nástavkový 39x24

Zkompletovaný 3 nástavkový, celodřevěný úl pro 11 rámků typu 39x24.168,28 €

Expedujem hneď

Včelí úľ nástavkový Langstroth

Skompletizovaný 3 nadstavkový, celodrevený úľ pre 10 rámikov typu Langstroth.115,67 €

Novinky a akcie zasielame zdarma

Postup ako prípadne zrušiť odber noviniek nájdete v každom zaslanom e-mailu.