Košík 0,00 €

 

Rady a tipy

Paráda, že ste zavítali aj na náš blog. Nie je to totiž len obyčajná webová stránka, ktorá by obsahovala príspevky bez mozgu. Všetky články sú napísané vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti hydinárstva a hlavne s láskou. Hľadáte liek na slepačiu chorobu? Neviete ako vykrmiť malé húsatá? Videli ste cez plot u suseda sliepku, ktorá má na hlave chocholík, radi by ste si ju tiež zaobstarali, ale neviete kde? Potom ste na správnom mieste, pretože odpovede na tieto a iné ďalšie otázky získate len u Slepičáře.

Hodvábničky teda komediantské sliepky


Hodvábničky teda komediantské sliepky Poznáte sliepku s nápadným srstnatým operením pripomínajúcim králika? Že nie. Poďte sa s nami na nich pozrieť zblízka, stojí to za to.

ČÍTAŤ CELÉ


Kŕmenie prepelíc pre začiatočníkov aj náročných


Kŕmenie prepelíc pre začiatočníkov aj náročných Prepelica nie je vtákom chamtivým, teda bude vždy jesť len toľko, koľko sama potrebuje. Čím a ako kŕmiť tieto malé zvieratká, aby bol váš chov úspešným a motivujúcim pre ďalších chovateľov?

ČÍTAŤ CELÉ


Kam umiestniť kurník?


Kam umiestniť kurník? Možno banálna otázka, však veľmi dôležitá. Miesto, kde bude stáť totiž kurník musí spĺňať určité kritériá, inak totiž nesplní svoj účel, ani keby bol zo zlata.

ČÍTAŤ CELÉ


Žihľavy pre sliepky: ako ich servírovať


Žihľavy pre sliepky: ako ich servírovať Hovorí sa, že dobrého nepáli. A viete vy, ako využiť túto super výživnú burinu pre vaše slepačie kamošky?

ČÍTAŤ CELÉ


Mobilný kurník alebo život v luxuse


Mobilný kurník alebo život v luxuse Spojením malej tepelne izolovanej búdy a koliesok z prepravného vozíka vznikne celkom sympatický mobilný kurník, ktorý môžete veľmi ľahko premiestňovať.

ČÍTAŤ CELÉ


Umelé liahnutie husacích vajec: hlavné zásady a úskalia


Umelé liahnutie husacích vajec: hlavné zásady a úskalia Máte nemalé skúsenosti s liahnutím slepačích vajec a radi by ste zariskovali a skúsili si vyliahnuť aj malé húsatko? Prečo nie. Šťastie praje pripraveným, tak veľa šťastia aj vám.

ČÍTAŤ CELÉ


Chov králikov pre začiatočníkov


Chov králikov pre začiatočníkov Chov králikov, nie je tak jednoduchý, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Než s chovom začnete, radšej si prečítajte náš dnešný príspevok.

ČÍTAŤ CELÉ


Ako dlho sedí kvočka na vajciach?


Ako dlho sedí kvočka na vajciach? Myslíte si, že existuje nejaký presný matematický vzorec, podľa ktorého je možno vypočítať dĺžku sedenia kvočky na vajciach?

ČÍTAŤ CELÉ


Kačacie vajcia: konzumácie sa báť nemusíte, ale...


Kačacie vajcia: konzumácie sa báť nemusíte, ale... Kto z vás rád zkúša niečo nové a rafinované, čo sa týka konzumácie jedla? Ak ste to práve vy, mohlo by vás na tanieri zaujímať kačacie vajíčko, ktoré už celá slávna Európska Únia povolila využívať v kuchyniach.

ČÍTAŤ CELÉ


Najlepšie plemená nosných sliepok


Najlepšie plemená nosných sliepok Chcete svoje vlastné čerstvé vajíčka a chcete ich čo najviac? Potom musíte pre svoj chov vybrať to správne nosné plemeno.

ČÍTAŤ CELÉ


Slepačí trus ako dokonalé hnojivo


Slepačí trus ako dokonalé hnojivo Behá vám po dvore kŕdeľ sliepok a všade, kam sa pozriete nachádzate slepačie lajna? Naučíme vás slepačince zužitkovať.

ČÍTAŤ CELÉ


Stavba kurníku ľahko a hravo


Stavba kurníku ľahko a hravo Idú vám na nervy drahé vajíčka a pritom máte možnosť chovať sliepky? Než sa však k tomuto zásadnému kroku odhodláte, pozrite sa, ako by mal správny kurník vyzerať.

ČÍTAŤ CELÉ


Prvýkrát na chovateľskej výstave hydiny


Prvýkrát na chovateľskej výstave hydiny Povedali ste si doma s manželom alebo s deťmi, že sa konečne tiež vydáte pozrieť na nejakú tú výstavu sliepok, keď už sa ich chovu venujete z generácie na generáciu? Čo je dobré pred návštevou vedieť, aby ste si ju náležite užili?

ČÍTAŤ CELÉ


Vláknina a jej dôležitá úloha v krmive sliepok


Vláknina a jej dôležitá úloha v krmive sliepok Že je vláknina dobrá pre ľudí, o tom sa vie už dlho, ale že by mala byť aj nejako prospešná pre sliepky? Poďme sa spoločne pozrieť pod pokrievku tejto otázky.

ČÍTAŤ CELÉ


Čistokrvné plemeno s vysokou znáškou: Vlašky


Čistokrvné plemeno s vysokou znáškou: Vlašky Rozšírené plemeno sliepok, ktoré je obľúbené pre svoju farebnú rozmanitosť, nenáročnosť a vysokú znášku.

ČÍTAŤ CELÉ


Ako vybrať správnu liaheň?


Ako vybrať správnu liaheň? Plánujete si na jar, až sa počasie umúdri a vonku zase vykukne slniečko, vyliahnuť svoje vlastné kuriatka? Potom je ten najlepší čas vybrať správnu liaheň, s ktorou bude liahnutie prebiehať ako po masle, už teraz. Ako na to?

ČÍTAŤ CELÉ


Novinky a akcie zasielame zdarma

Postup ako prípadne zrušiť odber noviniek nájdete v každom zaslanom e-mailu.