Košík 0,00 €

 

 

Rady a tipy

Paráda, že ste zavítali aj na náš blog. Nie je to totiž len obyčajná webová stránka, ktorá by obsahovala príspevky bez mozgu. Všetky články sú napísané vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti hydinárstva a hlavne s láskou. Hľadáte liek na slepačiu chorobu? Neviete ako vykrmiť malé húsatá? Videli ste cez plot u suseda sliepku, ktorá má na hlave chocholík, radi by ste si ju tiež zaobstarali, ale neviete kde? Potom ste na správnom mieste, pretože odpovede na tieto a iné ďalšie otázky získate len u Slepičáře.

Kupujeme kŕmidlo pre sliepky


Kupujeme kŕmidlo pre sliepky Možno si hovoríte, že je kŕmidlo ako kŕmidlo, ale je tomu naozaj tak? Čo keď existujú kŕmidlá pre hydinu, vďaka ktorým ušetríte nielen peniaze za krmivo ale aj svoj drahocenný čas?

ČÍTAŤ CELÉ


Keď kohút útočí na ľudí


Keď kohút útočí na ľudí Čo robiť s kohútom, ktorý útočí na človeka? Bežná otázka medzi nováčikom a skúseným chovateľom. A ako znie odpoveď od prefíkaného chovateľa hydiny?

ČÍTAŤ CELÉ


Dokonalá podoba znáškového hniezda


Dokonalá podoba znáškového hniezda Znáškové hniezdo by malo sliepku povzbudzovať k tomu, aby do neho zniesla čo najviac vajec. Od čoho závisí pohodlie znáškového hniezda a je toto hniezdo naozaj tak dôležité, ako si všetci chovatelia myslia?

ČÍTAŤ CELÉ


Ako sa zaručene zbaviť klieštikovcov


Ako sa zaručene zbaviť klieštikovcov Malý, zato ale šikovný a veľmi otravný. Aj tak by sa dal charakterizovať Klieštikovec kurí (alebo staršie Čmelík slepačí), ktorý veľmi rád napáda sliepky a saje z nich krv. Dá sa ho vôbec rýchlo a účinne zbaviť, ak váš kŕdeľ napadol?

ČÍTAŤ CELÉ


Chov sliepok hlavne pre mäso


Chov sliepok hlavne pre mäso Kto by nemal rád domáce vajíčka, ale verte, že aj kuracie mäso môže byť väčšia dobrota než to, ktoré je k dostaniu v každom supermarkete. Nie je totiž mäso ako mäso.

ČÍTAŤ CELÉ


Pivovarské kvasnice ako všestranný liek pre hydinu


Pivovarské kvasnice ako všestranný liek pre hydinu Vedeli ste, že pivovarské kvasnice je najlepšie podávať mládkam, aby ste ich správne naštartovali pred ich prvou znáškou a posilnili aj ich imunitný systém? A nielen na tento účel je dobré mať vždy po ruke nejaké to kilo onoho zázračného lieku.

ČÍTAŤ CELÉ


Rýnske sliepky: zamatové krásky medzi hydinou


Rýnske sliepky: zamatové krásky medzi hydinou Že aj sliepka môže byť na dotyk zamatová ste možno doteraz ani nevedeli. Ale ten, kto z vás mal niekedy česť stretnúť sa s rýnskou sliepočkou, nám dá iste za pravdu. Odkiaľ tieto sliepočky prišli a čím sa vyznačujú?

ČÍTAŤ CELÉ


Ako spoznať (ne)kvalitný med?


Ako spoznať (ne)kvalitný med? Každý milovník medu chce, aby mal doma len kvalitný med. Ale ako medzi tými všetkými druhmi a názvami kvalitný med spoznať a rozlíšiť ho od toho, ktorý sa na poctivý, kvalitný med predovšetkým vďaka vysokej cene len hrá?

ČÍTAŤ CELÉ


Preprava hydiny rýchlo a bezpečne


Preprava hydiny rýchlo a bezpečne Myslíte si, že hydina patrí k tým zvieratám, ktoré sa len horko ťažko dajú prepraviť z miesta na miesto? Omyl. Aj tu už máme veľký náskok a pri výrobe prepravných boxov mysleli odborníci práve aj na prepravu malých kuriatok ale aj veľkých nosníc z jedného dvora na druhý.

ČÍTAŤ CELÉ


Plemená sliepok vhodných pre začiatočníkov


Plemená sliepok vhodných pre začiatočníkov Tak ste konečne urobili ten veľký krok vo svojom živote a rozhodli ste sa zaobstarať si na dvor sliepky. Lenže aké, keď s chovom sliepok nemáte žiadne skúsenosti?

ČÍTAŤ CELÉ


Príslušenstvo ku kurníku: nevyhnutnosť i prepych


Príslušenstvo ku kurníku: nevyhnutnosť i prepych Výber mnohých doplnkov a príslušenstva do vášho kurníka môže byť skvelou zábavou nielen pre vás, ale napríklad aj pre vaše deti. Pomocou nášho dnešného príspevku tak ľahko zistíte, čo potrebujete, a čo možno teda pridať do zoznamu želaní pre vaše sliepočky.

ČÍTAŤ CELÉ


Výhody prenosného výbehu pre hydinu


Výhody prenosného výbehu pre hydinu Tiež svoje králičie miláčiky beriete so sebou v lete na prázdniny k babičke na chalupu alebo by ste radi svojim sliepočkám dopriali väčší priestor a pobyt na tráve? Potom nie je od veci zaobstarať na záhradu variabilný prenosný výbeh, ktorý svoje využitie nájde vždy, ak vlastníte nejaké to zvieratko.

ČÍTAŤ CELÉ


Hodvábničky teda komediantské sliepky


Hodvábničky teda komediantské sliepky Poznáte sliepku s nápadným srstnatým operením pripomínajúcim králika? Že nie. Poďte sa s nami na nich pozrieť zblízka, stojí to za to.

ČÍTAŤ CELÉ


Kŕmenie prepelíc pre začiatočníkov aj náročných


Kŕmenie prepelíc pre začiatočníkov aj náročných Prepelica nie je vtákom chamtivým, teda bude vždy jesť len toľko, koľko sama potrebuje. Čím a ako kŕmiť tieto malé zvieratká, aby bol váš chov úspešným a motivujúcim pre ďalších chovateľov?

ČÍTAŤ CELÉ


Kam umiestniť kurník?


Kam umiestniť kurník? Možno banálna otázka, však veľmi dôležitá. Miesto, kde bude stáť totiž kurník musí spĺňať určité kritériá, inak totiž nesplní svoj účel, ani keby bol zo zlata.

ČÍTAŤ CELÉ


Žihľavy pre sliepky: ako ich servírovať


Žihľavy pre sliepky: ako ich servírovať Hovorí sa, že dobrého nepáli. A viete vy, ako využiť túto super výživnú burinu pre vaše slepačie kamošky?

ČÍTAŤ CELÉ


Mobilný kurník alebo život v luxuse


Mobilný kurník alebo život v luxuse Spojením malej tepelne izolovanej búdy a koliesok z prepravného vozíka vznikne celkom sympatický mobilný kurník, ktorý môžete veľmi ľahko premiestňovať.

ČÍTAŤ CELÉ


Umelé liahnutie husacích vajec: hlavné zásady a úskalia


Umelé liahnutie husacích vajec: hlavné zásady a úskalia Máte nemalé skúsenosti s liahnutím slepačích vajec a radi by ste zariskovali a skúsili si vyliahnuť aj malé húsatko? Prečo nie. Šťastie praje pripraveným, tak veľa šťastia aj vám.

ČÍTAŤ CELÉ


Chov králikov pre začiatočníkov


Chov králikov pre začiatočníkov Chov králikov, nie je tak jednoduchý, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Než s chovom začnete, radšej si prečítajte náš dnešný príspevok.

ČÍTAŤ CELÉ


Ako dlho sedí kvočka na vajciach?


Ako dlho sedí kvočka na vajciach? Myslíte si, že existuje nejaký presný matematický vzorec, podľa ktorého je možno vypočítať dĺžku sedenia kvočky na vajciach?

ČÍTAŤ CELÉ


Kačacie vajcia: konzumácie sa báť nemusíte, ale...


Kačacie vajcia: konzumácie sa báť nemusíte, ale... Kto z vás rád zkúša niečo nové a rafinované, čo sa týka konzumácie jedla? Ak ste to práve vy, mohlo by vás na tanieri zaujímať kačacie vajíčko, ktoré už celá slávna Európska Únia povolila využívať v kuchyniach.

ČÍTAŤ CELÉ


Najlepšie plemená nosných sliepok


Najlepšie plemená nosných sliepok Chcete svoje vlastné čerstvé vajíčka a chcete ich čo najviac? Potom musíte pre svoj chov vybrať to správne nosné plemeno.

ČÍTAŤ CELÉ


Slepačí trus ako dokonalé hnojivo


Slepačí trus ako dokonalé hnojivo Behá vám po dvore kŕdeľ sliepok a všade, kam sa pozriete nachádzate slepačie lajna? Naučíme vás slepačince zužitkovať.

ČÍTAŤ CELÉ


Stavba kurníku ľahko a hravo


Stavba kurníku ľahko a hravo Idú vám na nervy drahé vajíčka a pritom máte možnosť chovať sliepky? Než sa však k tomuto zásadnému kroku odhodláte, pozrite sa, ako by mal správny kurník vyzerať.

ČÍTAŤ CELÉ


Prvýkrát na chovateľskej výstave hydiny


Prvýkrát na chovateľskej výstave hydiny Povedali ste si doma s manželom alebo s deťmi, že sa konečne tiež vydáte pozrieť na nejakú tú výstavu sliepok, keď už sa ich chovu venujete z generácie na generáciu? Čo je dobré pred návštevou vedieť, aby ste si ju náležite užili?

ČÍTAŤ CELÉ


Vláknina a jej dôležitá úloha v krmive sliepok


Vláknina a jej dôležitá úloha v krmive sliepok Že je vláknina dobrá pre ľudí, o tom sa vie už dlho, ale že by mala byť aj nejako prospešná pre sliepky? Poďme sa spoločne pozrieť pod pokrievku tejto otázky.

ČÍTAŤ CELÉ


Čistokrvné plemeno s vysokou znáškou: Vlašky


Čistokrvné plemeno s vysokou znáškou: Vlašky Rozšírené plemeno sliepok, ktoré je obľúbené pre svoju farebnú rozmanitosť, nenáročnosť a vysokú znášku.

ČÍTAŤ CELÉ


Ako vybrať správnu liaheň?


Ako vybrať správnu liaheň? Plánujete si na jar, až sa počasie umúdri a vonku zase vykukne slniečko, vyliahnuť svoje vlastné kuriatka? Potom je ten najlepší čas vybrať správnu liaheň, s ktorou bude liahnutie prebiehať ako po masle, už teraz. Ako na to?

ČÍTAŤ CELÉ


Novinky a akcie zasielame zdarma

Postup ako prípadne zrušiť odber noviniek nájdete v každom zaslanom e-mailu.