Kačica Pekinská 10 dní

Kód tovaru: 11
Hmotnosť: 1 kg

ČASOVO OBMEDZENÁ AKCIA

Kačica pekinská je najrozšírenejším plemenom na svete. Bola vyšľachtená v USA. Chová sa iba v bielom sfarbenie. Jej vajcia dosahujú váhy až 90 ga znáška činí cca 170 / rok. Úplný popis
Nie je na sklade

Chcem strážiť dostupnosť

3,49 €

Tento produkt nie je možné vo vašej krajine kúpiť

Ďalšie varianty produktu

Kačica Pekinská 10 dní

Táto kačica je nejrozšířejnějším kačacím plemien. Chová sa ako u nás, tak aj po celom svete. Je vhodná do drobnochovu aj veľkochovu. Nevyžaduje žiadne špeciálne návyky na starostlivosť ani chov. Až si malé kačičky vykrmíte, čo bude trvať približne dva až tri mesiace, dočkáte sa živej váhy niečo okolo 3kg. U Káčer to môžu byť aj kilá štyri.

Čo o nich vieme

  • Pôvod. Vyšľachtená bola v USA.
  • Krmivo. Na krmivo nie sú nijako náročné. Postačí im zmes pre kačice a občas nejaký šrot či zvyšky z kuchyne.
  • Farba peria. Chová sa iba v bielej farbe. Inou teda nehľadajte.
  • Produkcia. Vajcia dosahuje váhy až 70g a ročne vám ich znesie okolo 170ks.

Čo im po závozu poskytnúť

Budú to naozaj malé kačičky na pomaznanie sa. Bude im zima, pretože budú len desať dní staré a budú náchylné na zmeny počasia. Doprajte im teplný a útulný nový domov. Niekto je zvyknutí ich mať aj zo začiatku doma, pokojne to môžete skúsiť tiež. Pripravte im poriadny kus žvanca do kŕmidla a dostatok čerstvej vody, napríklad v napájačke . Najlepšie je pre nich kŕmna zmes s označením VKCH1 , tá slúži po výkrm kačíc do 3. týždňa ich veku. Ak budete mať pocit, že im je chladno, môžete im na noc málinko prisvietiť treba lampou.

Zahradničení s kačicou

Kačice vám poskytnú nezanedbateľnú výpomoc na vašej záhrade. Ich obľúbenou pochúťkou je nočná mora každého záhradkára - slimáci. Vie ich zjesť poriadne množstvo, pretože tvoria pre kačacie jazýčky neodolateľnú delikatesu. Kačice vyzbierajú celú riadku hmyzu nielen slimáky.

Pozor si dávajte na plody, ktoré nechcete, aby kačice zožali za vás. Stačí zakázaná miesta oplotiť. V miestach, kam vypúšťate kačice, by ste nemali používať chemické postreky.


Novinky a akcie zasielame zdarma

Postup ako prípadne zrušiť odber noviniek nájdete v každom zaslanom e-mailu.